انجمن اسلامی معلمان خوانسار

صنفی- فرهنگی - اجتماعی

انجمن اسلامی معلمان خوانسار

صنفی- فرهنگی - اجتماعی

انجمن اسلامی معلمان خوانسار
انجمن اسلامی معلمان ایران در ابتدای سال ۱۳۵۶ توسط جمعی از معلمین انقلابی که با هسته اولیه شهید رجایی، شهید باهنر و شهید دکتر محمد حسین بهشتی ایجاد گردید و در سال ۱۳۷۰ به ثبت وزارت کشور رسید.
آخرین نظرات

«لا اکراه فی الدین» آیه افتخار مسلمانان در عصر انفجار اطلاعات است


آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، خبرنگاران، روزنامه نگاران، نویسندگان، مدیران مسؤول روزنامه ها، خبرگزاریها و سایت های خبری و جمعی از فعالان در عرصه های مجازی، سینماگران و مستندسازان ضمن تاکید بر اینکه "لا اکراه فی الدین" افتخار اسلام در عصر انفجار اطلاعات است، گفت: سانسورچی ها بدانند دل مردم همیشه با حقیقت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی،رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار با تشکر از حسن ظن و زحماتی که خبرنگاران و روزنامه نگاران در سالهای اخیر برای حفظ اصالت انقلاب و حمایت از دلسوزان نظام کشیدند، گفت: آزادی بیان، آزادی اظهار نظر و جلوگیری از سانسور و تهدید ،حق هر انسان و از مصرّحات اسلام و قانون اساسی است، همه در این موضوع اشتراک نظر دارند و در عمل است که معتقدین واقعی از ظاهرسازان جدا می شوند.

ایشان با قرائت آیه «فبشّر عبادی الذین یستمعون القول و یتبعون احسنه» ؛ به تشریح و تفسیر آن پرداخت و گفت: بستن گوش و چشم مردم در مقابل حقایق ؛ یعنی بستن در سعادت به روی انسان ها و هرکسی این کار را با هر هدف و توجیهی انجام دهد؛ به اسلام، انقلاب اسلامی و مردم ایران ستم می نماید.

آیتالله هاشمی رفسنجانی «لا اکراه فی الدین» را آیه افتخار مسلمانان در همه اعصار ؛ به ویژه در عصر انفجار اطلاعات دانست و گفت: هرکس چنین جملاتی را در فرهنگ دینی خود داشته باشد، از آن تابلو می سازد و به آن می نازد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تقسیم سخنان پیامبر(ص) به وحی و جملات ایشان، گفت: رسول مکرّم اسلام به مسلمانان می فرمود که مطالبی که وحی است، انتقاد ناپذیر است اما تصمیمات خود من می تواند مورد سؤال و اعتراض باشد.

ایشان آیات موکّد بر مشورت در قرآن را توجه به آرا و نظر مردم در دین مبین اسلام خواند و گفت: مشورت حکومت ها با مردم در گذشته بیعت بود و در عصر حاضر انتخابات است که شیوه ی اداره ی جامعه را انتخاب می کند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با استناد به گفتار و نوشتار« جرج جرداق»؛ به صبوری های حضرت علی(ع) در برخورد با مخالفان عنود اشاره کرد و گفت: شخصیت عظیمی چون آن امام همام در جلسه ی که کسی به ایشان توهین کرد و پیروانشان برآشفتند و درصدد تنبیه بودند، دستور دادند که تحمل نمایید.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری توهین های که در سالهای اخیر به شاگردان امام که زبرالحدید مبارزه بودند، گفت: کسانی در جامعه ادعای انقلابی گری دارند که در سالهای مبارزه به خاطر اندیشه های متحجرانه ؛ مبارزه را تلاش برای برافراشتن پرچم ضلالت می دانستند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با تبیین اهداف انقلاب اسلامی و مخاطرات ایام مبارزه؛ گفت: مردم به اسلام واقعی روی آورده بودند که در گفتار و رفتار امام راحل متجلّی بود.

ایشان رشد آگاهی جامعه را دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی خواند و گفت: الان جوانان یک روستای دور افتاده در استانهای مرزی مانند دانشجویان دانشگاههای تهران تحلیل می کنند و این نشان میدهد که از ابزارهای اطلاع سانی در جهت درست و برای رشد اطلاعات و آگاهی خویش استفاده می نمایند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام فشارها و اذیتهای سالهای اخیر را برخاسته از سیاستزدگی بعضیها در جامعه دانست و گفت: مردم ایران با درک عمیق و درست از شرایط، یک روز وارد عرصه ی انتخابات شدند و سیاسی ترین کار ممکن را انجام دادند و نگذاشتند انقلاب اسلامی بیش از این منحرف شود.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در بیان علل پیروزی اندیشه اعتدال در انتخابات ریاست جمهوری، به نقش رهبری معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: یک جمله ایشان که رأی مردم حق الناس است، فضای اعتماد را به جامعه هدیه داد تا مردم به پای صندوق ها بیایند.

ایشان در بیان اهمیت «حق الناس» در آیات و روایات اسلامی و ضرورت توجه به آن در عصر حاضر، گفت: رهبری با علم و اجتهاد این جمله را گفتند و وظیفه خبرنگاران، نویسندگان و شخصیت های دینی و فرهنگی کشور است تا برای جاودان کردن و گسترش آن در جامعه تلاش کنند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به سخنان اخیر آیت الله خامنه ای در خصوص اعتدال گفت: دانش ایشان ایجاب می نماید که به اعتدال عقیده داشته باشند و این افتخار مردم ایران است که دولت اعتدال نیز شکل گرفته است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بیان چرایی و چگونگی نام نویسی خویش در انتخابات ریاست جمهوری گفت: حقیقتاً نمی خواستم بیایم، اما وقتی اصرار مردم را دیدم؛ با خود گفتم که نباید به این همه تقاضاها، احساسات و استدلات عقلی و سیاسی پاسخ منفی بدهم.

ایشان با یادآوری اتفاقات پس از نام نویسی و نتیجه ی انتخابات گفت: خداوند تاریخ ایران در این مقطع به گونه ای رقم زد تا مردم نجیبانه و صبورانه انتخاباتی انجام دهند که دنیا را متحیّر کرد و نگاه آنان را به مردم ایران تغییر داد.

آیتالله هاشمی رفسنجانی با تقبیح سانسور واقعیتها در جامعه ؛ گفت: هیچکس با سانسور سود نمی برد و سانسورچی ها باید بدانند دل مردم همیشه با حقیقت است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان آیات قرآن در نهی از غیبت و تجسس؛ گفت: در فضای اعتدال باید به این آیات روشن قرآن عمل شود که هم خواسته قانون اساسی و هم مطالبه عمومی است.

ایشان آگاهی مردم را ستود و با اشاره به نقش خبرنگاران در بیان واقعیتها؛ گفت: هرچند حقایق بیشتر روشن شوند، جامعه بیدارتر و به طبع آن انقلاب نهادینه تر میشود.

در آغاز این دیدار آقای مظفر، مدیر نشر کویرـ آقای وکیلی، مدیر مسؤول روزنامه ابتکارـ سرکار خانم مهدیانی، سردبیر خبرگزاری کار ایران (ایلنا) ـ آقای دهباشی، مستندسازـ سرکار خانم دکتر توحیدلو، از نویسندگان فضای مجازی و آقای پورنجاتی از مسؤولین سابق فرهنگی کشور به بیان دیدگاههای خویش در خصوص: فضای آرام برای نویسندگان، کتاب و روزنامه، لزوم ن
هادینه شدن اعتدال در جامعه، توجه به واقعیتهای جامعه، امیدواری مردم به تدابیر دولت یازدهم و ضرورت حفظ دستاورد انتخابات 24 خرداد 92 پرداختند.

دکتر جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیتها و برنامه های این وزارتخانه در معاونتهای مختلف، به ویژه معاونت مطبوعاتی، گفت: فرهنگ در فضای باز و آزادی که همه افراد دیدگاهها و اندیشه های خود را بیان کنند، رشد می کند و به تعالی می رسد.

وی با بیان اینکه در فضای بسته و سانسور شاهد رشد و بالندگی در هیچ حوزهای به خصوص علمی، دانشگاهی، دینی و فرهنگی نخواهیم بود، افزود: باید اجازه بدهیم همه سلیقه ها به اظهار نظرات خود بپردازند.

در پایان این مراسم همزمان با اذان، نماز مغرب و عشاء به امامت آیت الله هاشمی رفسنجانی اقامه و افطار در فضایی صمیمی صرف شد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی آیت اله هاشمی رفسنجانی 

نظرات  (۱)

لعنت بر سانسورچی

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی